List of volleyball teams for all districts 2021

These are the all-district volleyball teams for the 2021 season:

District 10-5A

LUCAS – The all-district 10-5A volleyball team, selected by the district coaches.

Co-Most Valuable Players – Rosie Archer, Sr., Lovejoy; Lily Nicholson, Jr., McKinney North.

Offensive Player of the Year – Sydney Huck, Sr., McKinney North.

Defensive Player of the Year – Miranda Howard, Sr., Wylie East.

Setter of the Year – Avori Carlson, Sr., Lovejoy.

Blocker of the Year – Grace Milliken, Sr., Lovejoy.

Newcomer of the Year – Erika Hernandez, Fr., Wylie East.

Coach of the Year – Libby Rodriguez, McKinney North.

first team

Samantha Graham, Senior, Sherman; Kenzie Clark, Senior, Denison; Ava Camacho, Sr., Lovejoy; Hannah Gonzalez, Jr., Lovejoy; McKenna Brand, Soph., Lovejoy; Tinley Merder, Jr., McKinney North; Natalie Hughes, Jr., McKinney North; Neely Teroy, Jr., McKinney North; Addison Achilles, Soph., Wylie East; Laken Dillon, Sr., Wylie East; Josie Bishop, Soph., The Colony; Kacie Rangel, Jr., The Colony; Haley Smith, Senior, Prosper Rock Hill; Rachel Sadler, Jr., Princeton.

second team

Akadia Pace, Jr., Denison; Kzaria Butler, Soph., Denison; Nikki Jackman, Senior, Sherman; Kate Foley, Soph., Sherman; Avery Villarreal, Senior, Lovejoy; Brooklyn Lloyd, Sr., Lovejoy; Kayli Henderson, Jr., McKinney North; Lauren Bass, Sr., McKinney North; Alexa Breslin, Senior, Prosper Rock Hill; Savannah Dunbar, Jr., Prosper Rock Hill; Amy Hernandez, Fr., Wylie East; Julia Hicks, Fr., Wylie East; Amaya Malhas, Jr., Princeton; Brooklyn Purcella, Senior, Princeton; Natalie Hawkins, Sr., The Colony; Sophia Smith, Jr., The Colony.

Honorable Mention

Sherman-Emma Morgan, Sr.; Victoria Blankenship Jr.

Denison-Maddie Harrington, Jr.; Peyton Williams, Sr.

Lovejoy – Maddie Smittle, Sr.; Maci Perkins, Sr.; Elizabeth Ponder, Sr.; Megan Diercks, Sr.; Lauran Richards, Sr.

McKinney North – Katelyn Indelicato, Sr.; Brooke Butler Jr.

Prosper Rock Hill – Jai Dotson, Jr.; Julia Burski Jr.

Wylie East – Charleigh Stevens, Jr.; Emma Blackstar, Jr.; Baylor Rodgers Jr.

Princeton – Sabrina Brewer; sr.; Leila Hooper, Sophie.

The Colony – Lilly Quinones, Sr.; Melanie Mora, Sr.

District 9-4A

CELINA – The all-district 9-4A volleyball team, selected by the district coaches.

Most Valuable Player – Sydney Garrison, Jr., Aubrey.

Batter of the Year – Lexi Manning, Sr., Celina.

Blocker of the Year – Lexie Temple, Sr., Aubrey.

Setter of the Year – Megan Hodges, Sr., Celina.

Libero of the Year – Chelsea George, Sr., Melissa.

Co-Server of the Year – Ella Reese, Soph., Sanger; Makenna Lewis, Sr., Gainesville.

Newcomer of the Year – Taylor Cook, Fr., Melissa.

Co-Coaching Staff of the Year – Celina, Sanger.

first team

Samantha Moore, Sr., Van Alstyne; Gracie Bell, Sr., Aubrey; Makayla Johnson, Jr., Aubrey; Brooklee Waltrip, Senior, Melissa; Kenzie Segleski, Jr., Melissa; Carly Schmucker, Jr., Sanger; Lindzi Thomas, Sr., Sanger; Ryan McCoy, Soph., Celina; Morgan Kelley, Soph., Celina; Ava Harmeier, Sof., Anna; Yesmine Peralta, Sr., Gainesville.

second team

Riley Ross, Soph., Van Alstyne; Meagan Szostek, Jr., Aubrey; Annaleise Sevier, Soph., Aubrey; Malori Pletcher, Sr., Melissa, Faith Fortenberry, Jr., Melissa; Avery Donaldson, Senior, Sanger; Olivia Stanley, Sr., Sanger; Kinsey Murray, Soph., Celina; Ashley Woodrum, Soph., Celina; Fernanda Morales Nunez, Jr., Anna; Aaliyah Henry, Sr., Gainesville.

Honorable Mention

Van Alstyne-Lacey Thorpe, Jr.; Maci Densmore, Soph.; Hannah Hemphill, Sr.

Leave a Comment

Your email address will not be published.